
Cześć wszystkim! Miło, że tu trafiłeś
Nazywam się Sebastian Karalus i po prostu kocham sport! Z tego względu postanowiłem skierować moją ściężkę zawodową w tę stronę. W 2017 roku rozpocząłem studia w Społecznej Akademii Nauk na kierunku fizjoterapia, w między czasie w roku 2019 otrzymałem uprawnienia trenerskie po zdaniu egzaminów jako zwieńczenie kursu „Personal Trainer” prowadzonego przez Mauricz Training Center pod patronatem Polskiego Związku Trenerów Personalnych. W roku .. uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii tym samym rozpoczynając usprawnianie pacjentów ortopedycznych.
Od 2021 roku związany jestem z koszykówką:
W sezonie 2021-2022 pracowałem jako trener przygotowania motorycznego w Uczniowskim Klubie Sportowym Basket w Aleksandrowie Łódzkim, odpowiadając za przygotowanie fizyczne zespołów U19 oraz U17 do rozgrywek w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (MMP) oraz pierwszej i drugiej lidze koszykówki kobiet. We wspomnianym sezonie wspólnie wywalczyliśmy 4 miejsce w MMP U19, oraz 3 miejsce w MMP U17.
W sezonie 2022-2023 przeniosłem się wraz z Trenerem Głównym do Łódzkiego Klubu Sportowego, aby dbać o przygotowania fizyczne zawodniczek po awansie do Pierwszej Ligii Kobiet.
W roku 2023 dostałem również możliwość uzupełnienia kadry fizjoterapeutycznej Reprezentacji Polski w Koszykówce 3×3 Meżczyzn (U21, U23 oraz Seniorskiej).
Od sezonu 2023-2024 odpowiadam za przygotowanie fizyczne oraz zdrowie zawodniczek Widzewa Łódź, sekcji koszykówki kobiet.
Ze sportem związany jestem praktycznie od dziecka, kiedy to w wieku 9 lat zacząłem swoje starty w zawodach Cross-Country (wyścigi motocyklowe) rangi wojewódzkiej w klasie młodzik. Po kilku latach startów zdobyłem tytuł v-ce mistrza okręgu łódzkiego. Przygoda trwała dalej, po drodze wywalczyłem Puchar Polski w rajdach enduro oraz wygrałem wiele mniejszych lub większych wyścigów. Podczas tych wszystkich lat startów nie obyło się bez poświęcenia wielu godzin na przygotowanie motoryczne. Dzięki hektolitrom potu wylanym na siłowni pod okiem profesjonalnych trenerów, zdobyłem wiedzę, którą teraz chce się dzielić i pomagać innym. Nie spoczywam jednak na laurach, jestem aktualnie studentem czwartego roku na kierunku fizjoterapia. Kiedy tylko nadaży się okazja staram się brać udział w rozmaitych kursach, które pozwalają mi poszerzać mój zbiór wiedzy (pssst.. jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat kursów, w których miałem przyjemność brać udział, zapraszam do zakładki Aktualności).
W pracy trenera staram się łączyć wiedzę z dziedzin fizjoterapii oraz treningu. Do każdej osoby podchodzę w sposób indywidualny oraz holistyczny. Ważny jest dla mnie nie tylko rozwój sylwetki, ale także szeroko pojęta sprawność fizyczna oraz pełna kontrola motoryczna.
Serdecznie zapraszam do współpracy!
