Szkolenie ze stylizacji paznokci

Chcąc usystematyzować moją wiedzę i zagłębić się w tajniki manicure zdecydowałam się pójść na szkolenie ze stylizacji paznokci. Dokładnie było to „szkolenie podstawowe z metody żelowej oraz mani pod skórki”. Organizowane przez instruktor marki SPN Nails Professional Dominikę Frąckiewicz.  Pewnie mało wam to mówi.. Postaram się przybliżyć wam ten temat, dajcie mi chwilkę 😉

Zaczynając od samego początku skupiłyśmy się na omówieniu zasad higieny podczas pracy oraz przybliżyłyśmy temat dezynfekcji i sterylizacji. Następnie skupiłyśmy się troszkę na anatomii (budowie paznokcia) oraz na dermatologii – chorobach, które mogą pojawić się na płytce paznokciowej.

Kolejno rozmawiałyśmy na temat technologii światła. Odpowiedziałyśmy na pytanie, jaką lampę najlepiej wybrać, tak, aby spełniała nasze oczekiwania, a co najważniejsze dobrze utwardzała produkty.

Omówiłyśmy również produkty dostępne w markach SPN Nails Professional oraz NaiLac. Dzięki znajomości ich składu, który przebadany jest dermatologicznie, wiem że pracuje na produktach najwyższej jakości.

Nastąpił czas na praktykę

Zaczęłyśmy od manicure kombinowanego wraz z nadbudową. Co to takiego? Manicure kombinowany polega na precyzyjnej aplikacji koloru (lakieru hybrydowego) pod same skórki. W tym celu musimy dokładnie oczyścić płytkę paznokciową z wszelkich błonek na niej obecnych, maksymalnie odepchnąć oraz z wyczuciem wyciąć skórki. Wobec czego kolor wychodzi spod nich, nie widać przerwy pomiędzy płytką, a kolorem 

Jego zaletą jest przede wszystkim utrzymanie estetyki na paznokciu przez dłuższy czas. Dzięki aplikacji koloru pod same skórki możemy cieszyć się paznokciami bez odrostu przez tydzień, a nawet dwa! Wpływ na trwałość ma głównie tempo rośnięcia paznokcia danej klientki.

Nadbudowując paznokieć bazą możemy po pierwsze poprawić jego estetykę (tak, aby linia światła układała się idealnie). Po drugie wzmocnić go (aby był mniej podatny na uszkodzenia) .

Metoda żelowa

Polega na przedłużeniu naturalnych paznokci żelem. Na początku musimy skupić się na opiłowaniu  paznokcia (skrócić go maksymalnie, tak aby forma dolegała idealnie), kolejno opracowujemy skórki. Na szkoleniu dowiedziałam się jak prawidłowo:

  • podkładać i docinać formę,
  • budować szkielet,
  • nadbudowywać paznokieć,
  • wypiłować idealny kształt (kwadrat, migdał, owal, szpic).

Jako bonus poruszyłyśmy również temat stylizacji ombre oraz french – oczywiście również praktycznie.

Szkolenie ze stylizacji paznokci było bardzo intensywne, wymagało ogromnego skupienia oraz precyzji. Jednak jest to coś, co sprawia mi ogromną frajdę – cieszę się z każdej stylizacji jaką wykonam.

Przecudowna Dominika Frąckiewicz, która posiada ogromną wiedzę i jeszcze większe zdolności, zmotywowała mnie do pracy. Jej słowa na temat moich prac umocniły mnie w przekonaniu, że to jest „coś” czemu chciałabym się poświęcić.

Po zakończonym szkoleniu otrzymałam dwa certyfikaty, które dumnie wiszą na ścianie w moim gabinecie. Jeśli chcecie je zobaczyć skorzystajcie z zakładki rezerwacja. Jeżeli jesteś zainteresowany efektami mojej pracy zajrzyj do mojego portfolio. Natomiast żeby być z nami na bierząco śledź nas na  instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *